-->

 

 

Аналіз мокротиння

Як правильно зібрати мокротиння? Мокротиння – це патологічний продукт, який виділяється з легенів і дихальних…

Мокротиння – це патологічний продукт, який виділяється з легенів і дихальних шляхів (трахеї та бронхів) при їх захворюваннях.

Для чого потрібне дослідження мокротиння?

Мікроскопічне дослідження мокротиння дає можливість діагностувати патологічні процеси в легенях та дихальних шляхах, визначити характер патологічного процесу, спостерігати в динаміці за станом дихальних шляхів пацієнтів з хронічними захворюваннями а також оцінювати ефективність лікування.

  • Слід запам'ятати: якісний клінічний зразок мокротиння – це нещодавно зібране мокротиння з бронхіального дерева, з мінімальними домішками слини і слизу з носоглотки. Бажано зібрати 3-5 мл мокротиння.

Як зібрати мокротиння

  • Після полоскання ротової порожнини кип`яченою водою зробіть два глибоких вдоха, затримавши дихання на декілька секунд після кожного вдоху, а потім повільно видихніть;
  • Глибоко вдихніть утретє і з силою видихніть повітря;
  • Вдихніть ще раз і покашляйте (це сприяє отриманню мокротиння з глибоких відділів легенів);
  • Після появи продуктивного кашлю піднесіть до губ флакон і акуратно сплюньте в нього мокротиння. Покашляйте ще, щоб отримати матеріал у потрібній кількості. Слід відмітити, що у багатьох пацієнтів не виходить за декілька хвилин зібрати мокротиння з глибоких відділів легенів. Тому необхідно приділити цій процедурі досить часу і дочекатися дійсно глибокого кашлю;
  • Щільно закрийте флакон і впродовж двох годин доставте його до пункту відбору біоматеріалу для дослідження; Для дослідження не підходить матеріал, взятий тампоном!
  • Якщо транспортування відкладається, то зібраний матеріал слід зберігати в холодильнику.


ТОВ "СІНЛАБ-УКРАЇНА", ЄДРПОУ 34484997

04086, м. Київ, вул. Петропавлівська 52.

ukraine@synlab.com

 

Ми хочемо, щоб ви отримували задоволення від перегляду нашого веб-сайту, і у вас залишилися приємні враження. З цією метою цей веб-сайт розміщує на вашому комп'ютері файли cookie для збирання інформації про використання нашого сайту. Натисніть кнопку ОК, щоб дозволити використання файлів cookie на цьому веб-сайті.