Діагностика целіакії

Ви маєте змогу здати аналізи на Целіакію в найближчому до Вас пункті відбору біоматеріалу

Адреси пунктів

 

Телефон для довідок: 0 800 60 00 40

(безкоштовно з усіх номерів)

 

 


Генетичне дослідження - HLA DQ аллелі (HLA II класу), діагностика целіакії - 2000 грн.


 

• антитіла до тканьової трансглутамінази IgG - 705 грн.

• антитіла до тканьової трансглутамінази IgA - 705 грн.

• антитіла до дезамінованого пептиду гліадину IgG - 913 грн.

• антитіла до дезамінованого пептиду гліадину IgA - 913 грн.

• антитіла до ендомізію IgG - 705 грн.

• антитіла до ендомізію IgA - 705 грн.

 

  


Якщо Ви замовите одразу 6 вищеперерахованих антитіл, то отримаєте знижку 20%

 

Вартість з урахуванням знижки  - 4000 грн.

 

При замовленні  6 вищеперерахованих антитіл та генетичного дослідження HLA DQ загальна вартість тестів складе - 6000 грн.

 

  


Що таке целіакія?

 


Целіакія (глютенова ентеропатія) є генетично обумовленим аутоімунним захворюванням, що проявляється у порушенні структури стінки тонкого кишечника при споживанні продуктів, що містять глютен, та зустрічається в середньому з частотою 1:100 у всьому світі. Захворювання викликається гліадином, який є складовою частиною з’вязуючого білка глютену, який міститься практично у всіх європейських злакових культурах. Хвороба має тенденцію вражати дітей у віці від 1 до 2 років, також серед діагностованих збільшується кількість дорослих (у віці близько 40).

 

Глютен є речовиною білкової природи та міститься у зернах жита, пшениці, ячменю, та при споживанні особами з целіакією зумовлює пошкодження ворсинок тонкого кишечника з подальшим порушенням всмоктування харчових продуктів через його стінки.

 

Які симптоми целіакії?


Симптоми, асоційовані з целіакією, є надзвичайно різноманітними (загалом більше 200), що робить проблему діагностики досить складною. Також слід зазначити, що невчасна діагностика та відсутність лікування можуть мати довгострокові наслідки для здоров'я у вигляді недостатності вітамінів та мінеральних речовин, лактозної непереносимості, раннього прояву остеопорозу, безпліддя та викиднів, порушень роботи центральної та периферичної нервової системи тощо.

 

Саме тому застосування простих та швидких серологічних тестів є ефективним рішенням у питанні як діагностики целіакії, так і подальшого моніторингу перебігу захворювання в процесі лікування.

 

Діагностика на антитіла повинна проводитись у випадках:

 

- нестабільна вага, відсутність апетиту, мікросомія, обмежена швидкість росту, затримка статевого дозрівання, втома, погіршення продуктивності, постійні невизначені диспепсичні скарги, нудота, блювота, хронічна або періодична діарея, анемія незрозумілого походження, дефіцит заліза, підвищений рівень трансамінази неясного походження і дефекти зубної емалі.

 

Тест на целіакію може бути призначений у випадку наступних симптомів або станів:

 

- запор, неврологічні і психіатричні хвороби неясного походження, періодичні везикули порожнини рота, екзокринна недостатність підшлункової залози, безпліддя, остеопороз, алопеція.

 

Регулярні перевірки антитіл повинні проводитися (від 3 років) в разі наступних станів пов'язаних із целіакією:

 

- безпосередні родичі хворих на целіакію, діабет 1типу , селективна недотатність IgA, вітіліго, аутоімунні захворювання щитовидної залози, синдром Ульріха Тернера, синдром Дауна, синдром Вільямса-Бойри, герпетиформний дерматит Дюрінга (прогресивна форма целіакії, що проявляється на шкірі).


Показники

 

Антитіла до до дезамінованого пептидів гліадину (DGPA) виробляються у пацієнтів з генетичною схильністю. Ці антитіла можуть бути ідентифіковані зокрема, в тестах з використанням тканьової трансглутамінази (tTGA), та таргет-антигену антитіл до ендомізію (ЕМА). Визначення цих антитіл в крові використовується в якості скринінг тесту. Відповідно до рекомендацій Американського коледжу ревматології, для підтвердження діагнозу у дорослих також повинна бути проведена біопсія дванадцятиперстної кишки. Поточні критерії (ESPGHAN2) також підкреслюють виняткову важливість визначення HLA-DQ2 / 8. Біопсія для дітей не є обов’язковою, за умови, що лабораторні результати є однозначними.

 

Переваги:

 

- Неінвазійна діагностика, виявлення клінічно тихих або латентних форм целіакії.

- Висока специфічність та чутливість (позитивні антитіла у > 95 % випадків)

 

Матеріал:

 

Визначення ауто-антиліл: 1 мл. сироватки HLA статус: 2.7 мл. крові ЕДТА.

 

Виконавець:

 

спеціалізована лабораторія "Сінлаб" в Німеччині (м. Ляйнфельден).

 

Термін виконання:

 

14-21 днів від дня відправки біоматеріалу до Німеччини.